Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

W czym prać czarne ubrania i jak o nie dbać?

17 sierpnia 2023 czarne ubrania

Czarne ubrania nigdy nie wychodzą z mody i przez wiele kobiet są uważane za najbardziej uniwersalną odzież na rynku. Jest w tym dużo racji, ponieważ w czarnych ubraniach można z powodzeniem udać się na galę, spotkanie firmowe, imprezę integracyjną, wyjście do restauracji, uroczystość rodzinną lub też zwykły spacer. Ważne jest jednak to, aby o takie ubrania prawidłowo dbać i właściwie je prać. Jak się za to skutecznie zabrać?

Czarne ubrania – z jakimi problemami można mierzyć się na co dzień?

Jednym z największych atutów czarnych ubrań jest ich szeroka dostępność. Z jakimi jednak problemami na co dzień muszą się mierzyć ich posiadaczki? Przede wszystkim z ryzykiem wyblaknięcia koloru. W związku z tym czarne ubrania nie powinny być narażone na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych oraz nadmiaru wilgoci. Trzeba je prawidłowo przechowywać w garderobie, najlepiej na osobnych wieszakach, a do ich pielęgnacji używać jedynie wysokiej jakości środków do pielęgnacji i czyszczenia. Najwięcej trudności sprawia oczywiście usunięcie plam z czarnej odzieży. Mowa tutaj m.in. o sierści zwierzaka, tłustych plamach i plamie od wina, resztkach proszku do prania oraz białych plamach po antyperspirantach. W tym przypadku warto zdecydować się na regularne korzystanie z płynu do płukania (alternatywa dla proszku), sprayu do usuwania plam, rolek do ubrań oraz specjalnych chusteczek odplamiających. To szczególnie przydatne, gdy we własnej szafie panie posiadają czarne spodnie z prostą nogawką. Trzeba na nie uważać i dostosować się do powyższych wskazówek, aby przypadkiem ich nie uszkodzić. 

Jak prawidłowo prać czarne ubrania? Zbiór przydatnych podpowiedzi

Pozostaje jeszcze znaleźć odpowiedzi na dwa podstawowe pytania – jak dbać o czarne ubrania i w czym prać czarne ubrania? Otóż wcale nie jest to tak skomplikowane, na jakie mogłoby wyglądać. Wystarczy przestrzegać następujących zasad:

  • czarne ubrania należy prać w temperaturze maksymalnej wynoszącej 40 stopni Celsjusza – oczywiście w niektórych przypadkach wartości te mogą być nieco inne, dlatego też ważne jest dokładne zapoznanie się z metką dołączoną do ubrania,
  • przy praniu czarnych ubrań zaleca się korzystać z płynu do płukania, eliminując tym samym proszek – to najprostsza droga do zabezpieczenia się przed ewentualnymi plamami i uzyskania świeżego, przyjemnego oraz delikatnego zapachu,
  • należy wybrać jak najkrótszy program prania, aby zapobiec blaknięciu i utracie koloru,
  • czarne ubrania można prać w dość nietypowy sposób, a więc odwracając je na drugą stronę – tym samym również uniknie się utraty wartości kolorystycznych,
  • ubrania w czarnym kolorze powinny się suszyć w mieszkaniu, na solidnej suszarce – lepiej suszyć je dłużej, niż wystawić je na silne oddziaływanie promieni słonecznych, które doprowadzą do tego, że odzież straci swój cenny blask i urok.

Tak prany powinien być m.in. czarny t-shirt z dekoltem w serek oraz wiele innych czarnych ubrań. Najważniejsze jest to, aby nie przesadzać przypadkiem z temperaturą prania, programem (im krótszy tym lepszy) i narażeniem odzieży na długotrwałe oddziaływanie słońca oraz wilgoci. 

Materiał zewnętrzny

Jak rozwijać umiejętności komunikacyjne

Redakcja grzenda.pl

"Grzenda" to dynamiczna redakcja internetowa, która poświęca się tematom związanym z lifestylem, zdrowiem, rozwojem osobistym, modą i urodą. Jej działalność opiera się na dostarczaniu czytelnikom inspirujących artykułów, praktycznych porad oraz aktualnych informacji na tematy dotyczące zdrowego stylu życia, radzenia sobie ze stresem, kreatywnego rozwoju, najnowszych trendów w modzie oraz nowości kosmetycznych. Zespół redakcyjny "Grzenda" to pasjonaci i eksperci, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby pomóc czytelnikom w osiąganiu harmonii i satysfakcji w życiu codziennym. Celem redakcji jest nie tylko dostarczanie wartościowych treści, ale także inspirowanie do pozytywnych zmian i wsparcie w dążeniu do lepszego i bardziej pełnego życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

czarne ubrania
Airtrack i jego mocne strony
dieta lekkostrawna co jeść

Jesteś zainteresowany reklamą?